15.-21. 07. DOVOLENKA. Objednávky beží 24/7
Posledná expedícia 12.07.2024
Nevybavené začneme expedovať od 22.07.2024

sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Sleep Magnesium, 320 mg, 100 kapsúl (Horčík, GABA, L-theanin, Vitamín B6, šťava z višne)

Kód: 59-6532
Skladom
Termín a spôsob doručenia
Komplex upokojujúcich látok na relaxáciu, duševnú pohodu, rýchle zaspávanie a kvalitný spánok. V Sleep magnéziu sme skombinovali patentovanú formu horčíka vo vysokovstrebateľnej chelátovej forme MagChel® spolu s aminokyselinou GABA, L-theanínom, šťavou z višne a vitamínom B6. Tieto látky tak spoločne pôsobia na nervový systém, zmierňujú telesné aj duševné napätie, skracujú dobu zaspávania a skvalitnia spánok. Vďaka starostlivo vybraným, synergicky pôsobiacim látkam zažijete pocit pohody, uvoľnenia a noc plnú snov.prečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
32.56 EUR
27.13 EUR bez DPH
ks
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Výrobca:
Kód:
59-6532
EAN:
8594190020150
Popis Sleep Magnesium, 320 mg, 100 kapsúl (Horčík, GABA, L-theanin, Vitamín B6, šťava z višne)

Komplex upokojujúcich látok na relaxáciu, duševnú pohodu, rýchle zaspávanie a kvalitný spánok. V Sleep magnéziu sme skombinovali patentovanú formu horčíka vo vysokovstrebateľnej chelátovej forme MagChel® spolu s aminokyselinou GABA, L-theanínom, šťavou z višne a vitamínom B6. Tieto látky tak spoločne pôsobia na nervový systém, zmierňujú telesné aj duševné napätie, skracujú dobu zaspávania a skvalitnia spánok. Vďaka starostlivo vybraným, synergicky pôsobiacim látkam zažijete pocit pohody, uvoľnenia a noc plnú snov.

V čom je Sleep Magnesium unikátny? 

Bisglycinát znamená, že samotný horčík je obalený aminokyselinou glycín a vďaka tomu je pre telo oveľa lepšie vstrebateľný ako bežné formy. Glycín je navyše známy tým, že má upokojujúce účinky a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia centrálneho nervového systému. Je považovaný za jeden z najdôležitejších inhibičných neurotransmitérov. Aminokyselina GABA má tiež tlmivé účinky, upokojí a spolu so šťavou z višne podporí hlbší spánok. Aminokyselina L-theanín, známa hlavne zo zeleného čaju, má relaxačné účinky a mierni úzkostné stavy. Komplex uzatvára vitamín B6 vo svojej aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť horčíka a je nenahraditeľným vitamínom pre celý nervový systém.

 • Magnesium MagChel® s maximálnou vstrebateľnosťou
 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Tlmivé účinky aminokyseliny GABA na upokojenie po náročnom dni
 • Šťava z višne pre lepší spánok
 • L-theanín na zmiernenie úzkostných stavov
 • Vitamín B6 pre lepšiu vstrebateľnosť horčíka a podporu nervového systému
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu 

najlepšie výsledky týždenného merania

Porovnanie výsledkov po týždennom meraní pomocou Oura Ring!

Počas spánku bola porovnávaná dĺžka celkového spánku, REM fáza a taktiež aj dĺžka hlbokého spánku. So Sleep Fasterom bola REM fáza aj hlboký spánok dlhší a tým aj celkové skóre spánku dopadlo lepšie. Je dôležité poznamenať, že jednotlivé fázy aj dĺžka spánku sa môže líšiť s ohľadom na mnoho faktorov. Spánok je veľmi komplexný a záleží na mnohých aspektoch, ako je celkový cirkadiánny rytmus tela, strava, pohyb alebo vek. Vždy treba zohľadniť svoju východiskovú pozíciu, poprípade aj to, ako dlho bojujete so zlým spánkom a pokúsiť sa vyladiť spánkovú rutinu.

 

hlboky spanok rustovy hormón

Prečo je dôležitý hlboký spánok?

V tejto fáze prebieha najviac opravných mechanizmov a dochádza aj k vylučovaniu rastového hormónuAž 70 % celkového množstva denného rastového hormónu sa vylučuje počas spánku. Bez dobrého spánku svaly nerastú. V tejto fáze tiež dochádza k presunu informácií z krátkodobej pamäte – hipokampu do dlhodobej pamäte – neokortexu. Predstavte si to ako presun dát z operačnej pamäte RAM na HDD pevný disk. V tejto fáze dochádza k aktivácii metabolizmu glukózy, k zníženiu kortizolu ak aktivácii parasympatického nervového systému. Hlboký spánok je zásadný pre produkciu rastového hormónu , ktorý je vylučovaný prištítnou žľazou. Tento hormón zohráva kľúčovú úlohu v regenerácii a oprave telesných buniek, vrátane kožných buniek. Dostatočná produkcia rastového hormónu počas hlbokého spánku môže prispieť k udržaniu elasticity a pevnosti pokožky a znižuje tak výskyt vrások. Naopak, narušený alebo nedostatočný spánok môže viesť k nižšej produkcii rastového hormónu, čo môže ovplyvniť schopnosť tela obnovovať kožu. To môže zvyšovať riziko vzniku vrások a ďalších známok starnutia. 

faze spanku

Prečo je dôležitá REM fáza?

REM (rapid eye movement) fáza je časť spánkového cyklu, kedy sa nám zdajú sny, súčasťou sú aj rýchle pohyby očí, zrýchľuje sa dych a prípadné prebudenie v tejto fáze zapríčiní, že pociťujeme únavu. V REM fáze máme veľmi živé sny. Sny sú veľmi dôležité pre našu psychiku. Pri nedostatku REM fázy sme náchylnejší na duševné poruchy. Keďže hovoríme o spánkovom cykle, jednotlivé fázy spánku, vrátane REM fázy, sa v priebehu noci opakujú a rozdielne sú aj časy, v ktorých sa fázy opakujú. Pokiaľ spíte menej ako 6 hodín, potom prichádzate o jeden spánkový cyklus počas, ktorého by mohli zregenerovať vaše bunky (myseľ aj telo). Alkohol a niektoré lieky či drogy majú negatívny vplyv na REM fázu spánku. Alkohol skracuje dobu trvania fázy REM, ktorá je spojená s intenzívnym snívaním. Keď človek pije alkohol, môže síce rýchlejšie zaspať, ale kvalita spánku je biedna. Alkohol môže tiež spôsobiť, že fáza REM sa objaví neskôr počas spánkového cyklu, čo spôsobuje častejšie prebúdzanie v noci a narušenie celkového spánkového vzorca.  

Magnesium pre pokoj svalov, nervov a upokojenie

Sleep magnézium obsahuje patentovanú zmes MagChel® - magnesium bisglycinát. Formu, ktorá sa vyznačuje vysokou biodostupnosťou (absorpciou, využiteľnosťou) bez vedľajších hnačkových ťažkostí alebo podráždenia žalúdka. Vzhľadom na to, že je glycín aminokyselina spájaná s relaxáciou, má bisglycinát upokojujúci, kortizol zmierňujúci účinok. Glycín tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti. Pre lepšiu vstrebateľnosť je horčík doplnený o vitamín B6 v jeho aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát (P-5-P).

 • Vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele (80%)
 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti svalov
 • Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín
 • Horčík prispieva k normálnej psychickej činnosti
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov
 • Horčík sa podieľa na procese delenia buniek

Tlmivý účinok a podpora spánku

GABA – kyselina gama-aminomaslová. GABA sa vyskytuje v našom mozgu, kde pomáha regulovať aktivitu neurónov. Má upokojujúce a tlmivé účinky a podporí spánok, rovnako ako obsiahnutá šťava z Višne obyčajnej (Prunus Cerasus), ktorá zefektívni zaspanie a následne podporí spánok.

Čistá hlava a relaxácia

L-Theanín je jedinečná aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v zelenom čaji (Camellia sinensis). Ide o látku, ktorá podporí relaxáciu a duševnú bdelosť. Príjemne nakopne k mentálnemu aj fyzickému výkonu, chráni pred stresom aj potenciálnou nervozitou spojenou s pitím kávy. Je vhodným pomocníkom ako počas stresujúcich situácií v priebehu dňa, tak aj na upokojenie pred spaním. Ide o látku, ktorá podporí duševnú činnosť, koncentráciu a je vhodná pre tých, ktorí potrebujú cieliť na koncentráciu bez pocitov ospalosti či nervozity.

Vitamín B6 = alfa a omega nervového systému

Vitamín B6 je nenahraditeľným vitamínom pre normálny vývoj mozgu a pre udržanie správnej funkcie imunitného a nervového systému. Okrem toho sa podieľa na produkcii energie a znižuje mieru únavy a vyčerpania. Tu je obsiahnutý vo svojej aktívnej, lepšie vstrebateľnej forme pyridoxal-5-fosfát.

Dávkovanie

2 kapsule 30 minút pred spaním alebo 1 kapsulu počas dňa. Odporúčame užívať po tréningu, v popoludňajších či večerných hodinách na zníženie kortizolu (stresového hormónu).

Veľkosť dávky: 2 rastlinné kapsule
Balenie obsahuje 50 dávok.
Množstvo v 1 dávke %RHP*
Horčík bisglycinát 320 mg 85%
Šťava z višne (Prunus Cerasus) 100 mg ***
GABA (kyselina gama-aminomaslová) 80 mg ***
L-theanín 50 mg ***
Vitamín B6 ( Pyridoxal-5-fosfát) 2,8 mg 200%
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená

Zloženie: Horčík z bislycinátu horečnatého 320 mg, Prunus Cerasus (šťava z višní) 100 mg, GABA kyselina gama-aminomaslová 80 mg, L-theanín 50 mg, Vitamín B6 Pyridoxal-5-fosfát 2,8 mg. Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Vyrábané v Českej republike

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste.

Upozornenie: Výživový doplnok. Nie je náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené deťom do 3 rokov.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR