15.-21. 07. DOVOLENKA. Objednávky beží 24/7
Posledná expedícia 12.07.2024
Nevybavené začneme expedovať od 22.07.2024

sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Taška z organickej bavlny - Fair trade

Kód: 00-0029
Skladom
Termín a spôsob doručenia
Firemná taška vyrobená spoločnosťou Fair Tradeprečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
7.72 EUR
6.43 EUR bez DPH
ks
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Kód:
00-0029
Popis Taška z organickej bavlny - Fair trade

Spravodlivý obchod (známe aj ako fair trade alebo spravodlivý obchod) je organizované sociálne hnutie a trhový prístup, ktorého cieľom je pomôcť výrobcom v krajinách tretieho sveta a podporiť udržateľnosť. Hnutie presadzuje platenie "spravodlivých cien" za výrobky, ako aj sociálne a environmentálne normy pri výrobe širokej škály komodít. Zameriava sa najmä na vývoz z rozvojových do rozvinutých krajín sveta. Šesť najpredávanejších fairtradových výrobkov sú banány, kakao, káva, bavlna, cukor a čaj.[1]

Dlhodobým cieľom hnutia je pomôcť marginalizovaným výrobcom a pracovníkom dosiahnuť väčšiu ekonomickú sebestačnosť a stabilitu. Medzi ďalšie ciele patrí dosiahnutie silnejšej pozície v príslušných organizáciách výrobcov a podpora spravodlivejšieho systému svetového obchodu.


Organická bavl
na (medzinárodne označovaná ako Organic Cotton) je bavlna, ktorá pochádza z geneticky nemodifikovaných rastlín bavlníka, sa stala populárnym marketingovým pojmom najmä v poslednom období.

Pojem organická bavlna označuje bavlnu, ktorá bola vypestovaná z pôvodnej geneticky nemodifikovanej bavlníkovej rastliny. 

Pestovanie bavlny je disciplína, ktorá je nielen náročná na vodu, ale vyžaduje si aj ochranu bavlníkových rastlín pred škodcami, ktorí môžu úrodu úplne zničiť. Preto sa proti škodcom striekajú rôzne pesticídy a spotreba pesticídov pri pestovaní bavlny je naozaj veľmi vysoká (až 20-krát ročne). Takéto rozsiahle používanie pesticídov je nielen nákladné a drahé na pestovanie, ale aj nešetrné a škodlivé pre životné prostredie. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pestovanie bavlny oblasťou s najväčším množstvom použitých pesticídov na svete.

Rozmery: š36,5 cm x h40 cm

Naposledy navštívené produkty
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR