sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Kľučka sušená | sladená jablčnou šťavou | polovičky 200 g

Kód: 01-1344-0200
Skladom
Termín a spôsob doručenia
Len brusnicový a jablkový džúsprečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Váha:
4.15 EUR
3.46 EUR bez DPH
Bežná cena: 4.14 EUR
ks
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Kód:
01-1344-0200
Váha:
200 g
Popis Kľučka sušená | sladená jablčnou šťavou | polovičky

Cuketový (brusnicový) , kde sa nepoužíva biely cukor. namiesto bieleho cukru sa používa metóda spracovania s použitím koncentrátu jablčnej šťavy. Preto sú tieto brusnice rovnako sladké ako ostatné, ale sú sladené prirodzene a nie bielym rafinovaným cukrom. Kombinácia brusníc s prírodnou jablkovou šťavou je jednoducho vynikajúca. Kanadské brusnice sú tiež bohatým zdrojom antioxidantov a vitamínov A a C. Obsahujú tiež veľké množstvo vlákniny a vápnika.

Žeriavovník je rod rastlín z čeľade vresovcovité. Rod brusnica sa zaraďuje do rodu brusnica, napr. brusnica močiarna (Vaccinium oxycoccos L.), predtým tiež (Oxycoccus palustris Pers.)

Brusnice sa spracúvajú v potravinárskom priemysle ako čerstvé, sušené, vo forme džemov atď. Na českom území sú však chránené, pretože sú pomerne vzácne. Preto sa používa pestované ovocie, väčšinou dovážané.

Príkladom je brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon), ktorá sa pestuje v Severnej Amerike, a brusnica močiarna (Vaccinium oxycoccos), ktorá sa dováža napríklad z Poľska. Brusnice majú červenú farbu, kyslú chuť, sú veľké viac ako 1 cm a sú vhodné na pestovanie, čím nahrádzajú používanie brusníc. V češtine sa často nerozlišuje medzi brusnicami, inými kyslými brusnicami a spomínanými brusnicami. Ak etiketa potravinárskeho výrobku obsahuje okrem českého názvu aj názov napr. poľsky: Żurawina, anglicky: Cranberry, nemecky: Moosbeere alebo rusky: (Kljukva), je to brusnica a nie brusnica.

Krajina pôvodu: Kanada
Baleno: Česká republika

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 g

Energia 1411 kJ / 338 kcal
Tuky 0,37 g
- z toho nas. mastné kyseliny 0,05 g
Sacharidy 83,5 g
- z toho cukry 68,7 g
Vláknina 4,3 g
Bielkoviny 0,0 g
Soľ 0,01 g

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR