sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Šungit 200g

Kód: 05-8595617912348
Skladom
Termín a spôsob doručenia
Prastará polyminerálna uhlíková hornina s veľkým využitím
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
5.56 EUR
4.63 EUR bez DPH
ks
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Kód:
05-8595617912348
EAN:
8595617912348
Popis Šungit 200g

Šungit je prastarou polyminerálnou uhlíkovou horninou s veľkým využitím. Vek šungitu sa odhaduje na 2 miliardy rokov. Jediné veľké doposiaľ známe nálezisko šungitu sa nachádza v Karélii, v severozápádnom Rusku.

V šungite je prítomná necelá polovica prvkov periodickej sústavy. Najzaujímavejším je na naše účely uhlík. Šungit obsahuje negrafitizovaný, nekryštalický uhlík v neobvyklej forme tzv. fullerénov. Šungit je podľa doterajších zistení jediný nerast na Zemi, ktorý tieto fullerény obsahuje. Šungit tak môžeme použiť ako aktivátor vody a prírodný filter. Príprava šungitovej vody: Šungit pred prvým použitím dôkladne opláchneme pod tečúcou vodou. Potom cca 100 g šungitu vložíme do 2 litrov vody. Necháme 24 hodín odstáť. Potom môžeme používať. Šungit používame opakovane. Nejedná sa o liek, nie je náhradou pestrej stravy.

Čistenie šungitu: Je dôležité šungit pravidelne čistiť, aby si zachoval svoje vlastnosti. Čistí sa pod prúdom tečúcej vody alebo sa nechá ponorený v destilovanej "hladovej" vode. Potom sa dá uschnúť, najlepšie na priame slnko. Šungitová drvina nám pri správnej starostlivosti vydrží cca 3-6 mesiacov, potom ju treba vymeniť za novú.

Krajina pôvodu: Rusko

Naposledy navštívené produkty
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR