sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Vitamín D3 & K2, D3 5000 IU K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl

Kód: 59-BM9979
Skladom
Termín a spôsob doručenia
Synergická kombinácia esenciálnych vitamínov D3 a K2, ktoré hrajú dôležitú úlohu v zdraví kostí, zubov, ciev a najnovšie štúdie naznačujú, že sa jedná o veľmi dôležité vitamíny pre podporu imunity.prečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
32.56 EUR
27.13 EUR bez DPH
ks
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Výrobca:
Kód:
59-BM9979
EAN:
8594190020761
Popis Vitamín D3 & K2, D3 5000 IU K2 ako MK7 all-trans K2VITAL®DELTA 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl

Vitamín D3 sme skombinovali s patentovanou formou Vitamínu K2 ako MK7 all-trans K2VITAL® DELTA od nórskej spoločnosti Kappa BioScience, ktorý v tele zvyšuje odolnosť aj využiteľnosť vitamínu D3 a pôsobí proti kalcifikácii ciev. Táto stabilná forma Vitamínu K2 ako MK7 sa okrem iného vyznačuje 48x dlhším polčasom rozpadu v tele oproti bežným formám Vitamínu K2 (72 hodín). Podľa nezávislých štúdií vykonaných spoločnosťou Kappa Bioscience jeVitamín K2 ako MK7 all-trans K2VITAL® DELTA jedným z najstabilnejších a pre telo najviac využiteľným vitamínom K2 na trhu.

Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka). Ako funkčné plnivo kapsúl sme použili 288 mg bio kurkumy, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus ako napríklad: normálnu činnosť kardiovaskulárneho a nervového systému, normálny stav kĺbov, kostí, pokožky a dýchacieho systému.

BrainMax Vitamín D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 150 mcg, 100 kapsúl

BrainMax Vitamín D3 & K2, D3 5000 IU / K2 ako MK7 150 mcg, 100 rastlinných kapsúl

BrainMax Vitamín D3 & K2 kombinuje vitamíny D3 a K2 ako MK7, dve mikro živiny, ktoré boli rozsiahle skúmané pre svoju úlohu v zdraví kostí, zubov a kardiovaskulárneho systémuVitamín D3 podporuje ukladanie vápnika do kostí, čím zlepšuje zdravie kostí. S vyšším príjmom vitamínu D3 môže súvisieť ukladanie vápnika do ciev (kalcifikácia ciev). Z tohto dôvodu sme k vitamínu D3 pridali vitamín K2 ako MK7, ktorý čistí cievy od vápnika a pomáha ukladať vápnik do kostí. Je to binárna zbraňúplná synergia dvoch esenciálnych vitamínov, ktoré sú dôležité pre celkové zdravie. Vitamín D3 si naše telo v lete vytvorí zo slnečného žiarenia, ale vitamín K2 môžeme prijímať iba z potravy. Dosiahnuť však na jeho na požadovanú dennú potrebu je prakticky nemožné.

V našom podnebnom pásme býva suplementácia vitamínu D3 a K2 pre zdravie a imunitu takmer nutnosťou. Výnimkou sú slnečné dni v lete a na jar, kedy môžeme Vitamín D3 čerpať zo slnečných lúčov. Vitamín D3 sa syntetizuje pri dopade UVB žiarenia na pokožku priamo v koži a telo je schopné si takto získaný Vitamín D3 ukladať do zásob. Pár minút na slnku v lete po dobu, kým je pokožka mierne ružovkastá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Čo je takmer 1000x viac ako je odporúčaná denná dávka. Nedostatok slnečných lúčov u západnej vyspelej populácie (až 60%) súvisí s depresiami, úzkosťou, zlým stavom kostí, zhoršenou imunitou či narušenou hormonálnou rovnováhou.

ucinky vitamínu K,D,kurkuma_infografika_sk (1)

Vitamín D3 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej funkcií imunitného systému.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.
 • Prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu a podporuje udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi.

Aká je optimálna dávka vitamínu D3?

V roku 2014 publikovali vedci z Edmontskej univerzity článok, v ktorom ukázali na chybu v stanovení odporúčanej dennej dávky vitamínu D. Poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne [1]. Takú dávku získate zo slnečného svitu alebo suplementáciouS vitamínom D3 je vhodné užívať aj Vitamín K2, pretože vitamín K2 podporuje správne ukladanie vápnika do kostí a vďaka tomu sa vápnik nehromadí v cievach.

Vitamin K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběný německou společností Kappa BioSicence

Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaný nórskou spoločnosťou Kappa BioScience

Táto patentovaná forma Vitamínu K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejšia ako iné formy Vitamínu K2. Túto stabilitu prenáša aj na Vitamín D3, s ktorým je v kapsule. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a zvyšuje biodostupnosť aj samotného vitamínu D3. Oproti bežným formám Vitamínu K2, ktoré majú v tele polčas rozpadu 1,5 hodiny, zostáva táto forma Vitamínu K2 v tele 78 hodín. To znamená 48x dlhší polčas rozpadu v organizme.

Vitamín K2 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.

vitamin_K2_MK7_infografika_brainmarket_CZ

Patentovaná stabilná forma Vitamínu K2 MK7

K2VITAL ® DELTA MK7 je oveľa stabilnejší pri bežných aj vyšších teplotách a nepodlieha rýchlo biodegradácii ako iné formy Vitamínu K2. Z prieskumu firmy Kappa Bioscience bolo zistené, že iba 5% produktov s vitamínom K2 MK7 splnilo deklarovaný obsah na etikete. Pri polovici produktov s vitamínom K2 bol zistený len polovičný obsah vitamínu oproti etikete. Zvyšok produktov neobsahoval takmer žiadny vitamín K2. Všetky produkty s K2VITAL® DELTA obsahovali deklarované množstvo vitamínu K2.

Vitamín K2 MK7

Spoločnosť Kappa vykonala aj prieskum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplnkoch stravy v neminerálnych kombináciách, kde by stabilita nemala byť problém. Polovica týchto neminerálnych produktov s vitamínom K2 mala problémy s kvalitou, pričom celá jedna tretina vzorky nevykazovala žiadny merateľný obsah Vitamínu K2 (nula). V pätine produktov bol zmeraný obsah vitamínu K2 v rozmedzí 26–75% oproti deklarovanému množstvu na etikete. Iba u štvrtiny produktov zodpovedalo namerané množstvo vitamínu K2 množstvo na etikete.

Vitamín K2 MK7 vitaldelta

Prednosti produktu BrainMax Vitamín D3 & K2

 • Ide o synergickú kombináciu esenciálnych vitamínov D3 a K2 s vysokou biodostupnosťou pre zdravie kostí, zubov, ciev a podporu imunity.
 • 1 kapsula obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolínu) a 150 mcg vitamínu K2 ako MK7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaná nemeckou spoločnosťou Kappa Bioscience.
 • Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA je stabilnejší a pre telo využiteľnejší ako iné formy vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnosť vitamínu D3.
 • Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA má v tele 48x dlhší polčas rozpadu ako bežné formy vitamínu K2. Vďaka tomu je oveľa účinnejšie v zabraňovaní ukladaniu vápnika v cievach. Čistí cievy a privádza vápnik do kostí, čím podporuje normálny stav kostí.
 • Ako funkčná výplň bola použitá kurkuma v bio kvalite, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.
 • Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Odporúčané dávkovanie 

Užívajte 1 kapsulu týždenne s jedlom obsahujúcim tuky alebo nalačno s Omega 3 či iným olejom.

(Dávkovanie podľa slovenskej legislatívy sa líši od dávkovania odporúčaného výrobcom. Každá kapsula obsahuje vysokú dávku vitamínu D, ktorý sa v tele ukladá. Predávkovanie vitamínom D môže spôsobiť zdravotné komplikácie ako hyperkalcémiu. Počas užívania odporúčame spoluprácu s lekárom a pravidelné sledovanie hladiny vitamínu D v tele , prípadne sérové hladiny vápnika.)  

Zloženie

Veľkosť dávky: 1 rastlinná kapsula
Balenie obsahuje 100 dávok.
Množstvo
v 1 dávke
%RHP*
Vitamín D3 (ako cholekalciferol, z lanolínu ) 125 μg (5000 IU) 2500%
 
— Z toho denná dávka vitamínu D3
715 IU (17,9 μg) 358%
Vitamín K2 ako MK-7 all-trans (K2VITAL®DELTA) (menachinón-7 z muškátu) 150 μg 150%
Bio Kurkuma 288 mg **
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu

Neobsahuje žiadne plnidlá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme. Rastlinné kapsule na báze hydroxypropylcelulózy.

Skladujte pri izbovej teplote na suchom a tmavom mieste. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl.

Vyrábané v Českej republike pre firmu Votamax s.r.o.

Referencie:

1. Statistická Error v Estimation of the Recommended Dietary Allowance for Vitamin D, Paul J. Veugelers* a John Paul Ekwaru; School of Public Health, University of Alberta, 350 University Terrace, Edmonton, AB T6G 2T4, Canada. Odkaz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/

Kurkuma - Zdravotné tvrdenie podľa nariadenia EÚ 432/2012

Chuť do jedla
Normálne trávenie
Normálna činnosť pečene
Normálna činnosť kardiovaskulárneho systému - krvný obeh
Imunitný systém - antioxidant
Normálny stav kĺbov a kostí
Normálna činnosť nervovej sústavy
Normálna funkcia dýchacieho systému
Normálny stav pokožky
Normálny stav kĺbov
Duševná rovnováha
Normálna činnosť pečene - pečeňové lipidy
Antioxidant
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR